Aile Danışmanlığı Sertifika Programı

Aile Danışmanlığı Sertifika Programı
AİLE DANIŞMANLIĞI SERTİFİKA PROGRAMI
Devlet Üniversitesi Onaylı, Kamu ve Özel Kurumlarda Geçerli Sertifika
SON BAŞVURU 28 ŞUBAT 2018 Saat 23:59

 AİLE DANIŞMANLIĞI SERTİFİKASI NE İŞE YARAYACAK?

1- ÇALIŞMA ALANLARI:  Üniversite onaylı ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın yönetmeliğine uygun  verilen sertifikamız, bir çok alanda size fayda sağlayacaktır. Bu sertifikaya sahip kursiyerlerimiz, çeşitli faaliyetlerde bulunabilir, gelirlerini arttırabilir ve yasal olarak aşağıdaki alanlarda ek faaliyet ve çalışmalarda bulunabilirler. Yakın geleceğin gözde mesleklerinden birisi olacak olan Aile Danışmanlığı, Avrupada halen uygulanmaktadır. Aile birliğinin bütünlüğünü korumayı ve çıkabilecek sorunları çözmeyi amaçlayan bu yöntem ile
1-Ek bir unvan ve gelire sahip olursunuz
2-Kendi danışmanlık merkezinizi açabilirsiniz.
3-Kadın ve Aile Sağlığı Merkezlerinde çalışabilirsiniz.
4-Aile mahkemelerinde Bilirkişi Danışman olarak hizmet verebilirsiniz.
5-Rehabilitasyon merkezlerinde görev alabilirsiniz.
6-Mesai saatleri dışında uzmanlık hizmeti verebilirsiniz.
7-Bakanlıkların il merkez müdürlüklerinde çalışabilirsiniz.

2-MEMURLARA BAŞKA KURUMA GEÇİŞ İMKÂNI: Herhangi bir kamu kurumunda çalışmakta olan memurlar da bu sertifikayı almayı tercih edebilir. Çünkü Aile Danışmanlığı Sertifikasını alan kamu görevlileri ilgili birimlere geçiş için başvurulabilme şansına sahip olabilecekler.

3-ÖZEL AİLE DANIŞMA MERKEZİ AÇMA İMKANI: Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından çıkarılarak Resmi Gazetede yayımlanan yönetmeliğe göre, Bir sekreter, bir hizmet yetkilisi ve bir aile danışmanı ile özel büro açmak mümkün olacak. Bu bürolar özel hizmet verebildiği gibi devlette anlaşmalı özel danışma bürolarından gerektiğinde hizmet satın alabilecekAile

 Niçin Aile Danışmanı ,Sosyoloji Aile Danışmanı|Üniversite Onaylı Sertifika                                                                                                                 

 

 

 

SERTİFİKA ALIMI VE UZAKTAN EĞİTİM SİSTEMİ KULLANIMI
  • Kesin kayıt işlemlerini tamamlayan kursiyerlerimize kullanıcı adı şifreleri sms  gönderilecektir.
  • Kullanıcı adı ve şifre ile uzaktan eğitim sistemine giriş yapılır.
  • Eğitim Videoları, ders dökümanları ve sınavınız sistemde karşınıza yüklü halde gelir.
  • Eğitim süresi boyunca dilediğiniz saatte giriş yapıp dersleri izleye bilirsiniz.
  • Eğitim süresi dolmadan en geç 1 gün önce online sınavınızı gerçekleştirip eğitiminizi tamamlamış olmanız gerekmektedir.

Önemli Not:

 Kurumumuz yönetmelik dışında yazan lisans mezuniyetleri dışındaki kursiyer adaylarını Aile Danışmanlığı eğitimine almamaktadır.

   

AİLE DANIŞMANLIĞI EĞİTİM  PROGRAMINA KATILAN TÜM KURSİYERLERİMİZE, KAMU ÜNİVERSİTESİ ONAYLI AİLE DANIŞMANLIĞI SERTİFİKASI  VERİLECEKTİR.

Daha detaylı bilgi almak için Resmi Gazete'de yayınlanmış yönetmelik metni'ni okuyabilirsiniz. Buradaki bilgiler özet niteliğindedir. İhtilafa düşülen durumlarda yönetmelik metni geçerlidir.

Aile Danışmanlığı Sözleşmesi

Aile Danışmanlığı Ders İçeriği

 

 

Etiketler:aile danışmalığı eğitimi, aile danışman sertifikası, Aile Danışmanı, Aile Danışmanlığı, aile danışmanlığı belgesi, Aile Danışmanlığı Eğitimi, Aile Danışmanlığı Eğitimi Ankara, Aile Danışmanlığı Kursu, Aile Danışmanlığı Kursu Ankara, aile danışmanlığı sertifika programı, Aile Danışmanlığı Sertifikası, aile danışmanlığı ,Aile Danışmanlığı Sertifika Programı,Uzaktan Aile Danışmanlığı Sertifika Programı,Aile,Danışman,Sosyoloji,Psikoloji,Sosyal Hizmet,Hemşire,Psikolog,Tıp